U19 BiH nakon šokantnog preokreta izgubila od Francuske i ostala bez Eura – Video

1 Minute čitanja
U19 BiH

Elitna runda kvalifikacija za U19 EURO

U19 BiH nije se uspjela plasirati prvi put na Europsko prvenstvo.

Bh. juniorima je danas bio dovoljan i bod u meču trećeg kola grupe 2 Elitne runde kvalifikacija protiv Francuske (domaćin turnira), ali izabranici Ivice Barbarića su poraženi sa 1:2.

TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA

Naš tim je poveo u 53. minuti. Sučić je izveo korner, a Filip Čuić glavom zabio za prednost BiH.

Francuzi su u 83. minuti uspjeli izjednačiti golom Cissea, da bi dvije minute kasnije Nzouango matirao Šahinovića i odveo svoju reprezentaciju na EURO.

Za BiH su igrali Šahinović, Jušić, Cvjetinović, Muharemović, Kapetanović, Buljubašić, Sučić, Smajić, Šakota, Bristrić i Kahvić.

Priliku u nastavku su dobili Čuić, Mehmedović, Kulašin i Ramić.

Francuska, Češka i BiH su na kraju imale po šest bodova, ali su Francuzi osvojili prvo mjesto jer su imali najbolju gol razliku u mini tabeli sa Češkom i BiH.

BiH je u prva dva kola slavila protiv Češke sa 1:0 i Švedske sa 3:2, dok je Francuska pobijedila Švedsku 5:0, a izgubila od Češke sa 0:1.

U drugom današnjem susretu naše grupe Češka je rezultatom 3:1 savladala Švedsku.

Kompletna utakmica video

Izvor: reprezentacija.ba

Vezane objave
Sport

Košarkaški teren

Košarka je jedan od najpopularnijih sportova na svijetu, a kvalitetan košarkaški teren je od ključne važnosti za uživanje u ovoj uzbudljivoj igri….
Sport

Raspored utakmica svjetsko prvenstvo Katar 2022

Donosimo raspored utakmica sa svjetskog nogometnog prvenstva u Kataru 2022. Petak, 25. novembar Grupa B Wales – Iran 11:00h Grupa A Katar…