Sport

Liverpul u finalu Lige prvaka

1 Minute čitanja
Liverpul polufinale lige prvaka

U krajnje dramatičnom meču Liverpul je obezbijedio plasman u finale Lige prvakaa pobjedom protiv Viljareala 2:3 (2:5).

Liverpul je bez problema na Enfildu stigao do 2:0 i za mnoge navijače, osim onih Viljareala, pitanje finaliste bilo je riješeno. Prvo poluvrijeme koje je velikan sa Enfilda odigrao u Španiji je vjerovatno najgore u ovoj sezoni. Već u treće minutu, da bi dali do znanja da su ozbiljni Viljarel preko Diaa došao do gola.

Prelomna situacija odigrala se u 38. minutu meča kada su svi skočili i pomislili da je penal za Viljareal. Loše dodavanje Liverpulovih igrača iznjedrilo je Lasensija ispred Alisona koji je namjerno išao na pad i pokušao da izmakne loptu golmanu Liverpula. Dok su navijači iščekivali loptu na bijeloj tački, sudija je rekao ne.

TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA

Ta situacija probudila je inat u igračima Viljarela koji dva minuta poslije asistencije Kafua, Pokelan je bio na pravom mjestu i izjednačio u konačnom skoru, a tada 2:0 za Viljareal. Potpuno neočekivano da Viljareal može da postigne dva gola Liverpulu, a da tim iz Engleske nema odgovora.

U drugom poluvremenu Liverpul preuzima dominaciju na samom startu. Nakon 10-ak minuta u konstantnom napadu Liverpul pogađa i prečku.

Poslije intenzivnog napadanja Fabinjo je preuzeo stvari u svoje ruke i u 61. minutu postigao sudbonosni gol za Liverpul. Fabinjo je više intelektualno zbunio golmana Viljarela, trenutak prije šut potražio je saigrače u šesnaestercu, da bi zatim samo ošutao prema golu.

A onda je uslijedio potop Luiz Diaza koji pet minuta poslije ubija sve nade kada uz odličnu pratnju igre glavom smješta loptu u gol Viljareala čime u konačnom rezultatu Liverpul vodi sa 4:2. Demotivisanom Viljarealu koji zaslužuje sve pohvale, posljednji ekser u žutu podmornicu zabio je Mane koji se ušetao u gol nakon što je golman Viljareala Rulji istrčao do centra u nadi da prekine kontra napad. Pri utišanom stadionu Viljareala, zasluženo glasni igrači Liverpula proslavili su 3:0 i zaključili meč.

Liverpul će u finalu čekati boljeg iz duela Real Madrid – Mančester siti.

Vezane objave
Sport

Košarkaški teren

Košarka je jedan od najpopularnijih sportova na svijetu, a kvalitetan košarkaški teren je od ključne važnosti za uživanje u ovoj uzbudljivoj igri….
Sport

Raspored utakmica svjetsko prvenstvo Katar 2022

Donosimo raspored utakmica sa svjetskog nogometnog prvenstva u Kataru 2022. Petak, 25. novembar Grupa B Wales – Iran 11:00h Grupa A Katar…